Kilka słów o projekcie Erasmus+ Kształcimy zawodowo

Projekt skierowany jest do uczniów klas trzecich Technikum nr 18 we Wrocławiu i ma na celu umożliwienie uczestnikom podjęcie praktyk zawodowych w Portugalii i/lub w Hiszpanii, w tamtejszych gabinetach i klinikach weterynaryjnych.
Grupa wybranych w drodze rekrutacji uczniów (regulamin rekrutacji dostępny w odrębnym pliku na stronie szkoły) bierze udział w rocznym projekcie kolejno wypełniając i realizując zadania w nim zawarte.
Do najważniejszych należą:
    1. 20 godzinne warsztaty z języka angielskiego, podczas których uczniowie rozwijają swoje umiejętności komunikacji jak również doszkalają się w obszarze języka angielskiego zawodowego. Zajęcia prowadzone są w szkole poza godzinami lekcyjnymi.
    2. 16 godzinne warsztaty kulturowe mające na celu przygotowanie uczestników do pobytu w Portugalii lub w Hiszpanii, zapoznanie ich z tamtejszymi zwyczajami i kulturą.
    3. Na bieżąco wypełnianie potrzebnych dokumentów i ankiet.
    4. Miesięczny pobyt w jednym z w/w krajów i sumienne realizowanie praktyk zawodowych w wyznaczonym przez organizatorów miejscu. Uczestnicy mieszkają wspólnie w jednym domu/mieszkaniu/hostelu, samodzielnie wykonując wszelkiego rodzaju prace domowe i  przygotowując sobie posiłki. Każdy uczestnik dostaje cotygodniowe kieszonkowe na bieżące zakupy.
    5. Zadania ewaluacyjne po powrocie z praktyk typu wypełnianie ankiet i wszelkiej dokumentacji potrzebnej do podsumowania i zakończenia projektu.

Z roku na rok wyciągamy wnioski, uczymy się na własnych błędach i staramy się być coraz lepsi.

 

Technikum 18 w Hiszpanii 21/22

Technikum 18 w Portugalii 21/22

 

Szkolny koordynator projektu
Aleksandra Chajkowska